Adevărul iese la lumină – Ep. 4 – Şcoala de yoga din Berlin – Emisiune dedicată: MISA TV

Adevărul iese la lumină – Ep. 4 – Şcoala de yoga din Berlin

Invitatul emisiunii este Doru Bodea, fizician şi practicant yoga de peste 20 de ani, coordonatorul Deutsche Akademie fuer Traditionelles Yoga, şcoala românească de yoga din Berlin.

Cursul de yoga din Berlin respectă întru totul structura şi programa celui din România, iar o parte dintre cei care îl urmează şi doresc să practice mai mult aleg să trăiască în ashramul care a fost construit în anul 2008.

Practica sistemului karma yoga este foarte apreciată în Occident, iar din acest punct de vedere, Germania nu face excepţie. În cadrul emisiunii este adusă în discuţie şi Cecilia Tiz, fostă cursantă yoga care trăieşte în Germania şi care şi-a făcut o misiune din a denigra şcoala de yoga MISA.

Cum au rezolvat această problemă autorităţile din Germania precum şi alte elemente interesante referitoare la yoga în Germania, aflaţi urmărind această emisiune.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/7 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Acest articol a fost postat în Dialog MISA, MISA, MISA TV. Memoreaza acest link permanent.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *